Matcha latte

I jakby zrobiła się jednak zima. Mróz, ślizgawica i nawet trochę śniegu. Wartoby się więc rozgrzać. I przy okazji pobudzić. Odetchnąć, rozsiąść się z książką. Pić małymi łyczkami cieplutką, słodko-gorzką miksturę mleka i zielonej herbaty matcha. To przecież takie proste.

Jutro koniec roku. Znowu człowiek dokonuje rachunku: co źle, co dobrze… Co się udało, a co skończyło się porażką lub nawet się nie zaczęło. Ja zawsze pastwię się nad sobą, że było tyle rzeczy, których nie zrobiłam. Trochę bez sensu, w końcu ten rok już upłynął, czas leci, możemy tylko iść do przodu. Myślę także o nadchodzącym roku, nieśmiało wyobrażam sobie możliwości, jakie rozpościerają się przed nami. Są nieskończone. Ale zawsze ma się tę świadomość, że czasu jest za mało, że nie jesteśmy w stanie z nich skorzystać, że zawsze na końcu, w kolejny Sylwester, też poczujemy gorycz czegoś na kształt porażki, że nie podołaliśmy, że coś się nam wymknęło, że coś przepadło, coś skończyło…

Drodzy Czytelnicy, chciałam Wam życzyć wszystkiego najlepszego w tym roku, żebyście zawsze znaleźli czas dla siebie, swoich bliskich i swoich pasji. Aby tych wykorzystanych możliwości było jak najwięcej i abyście za rok mogli ze spokojem i satysfakcją pożegnać stary i przywitać nowy rok.

Szczęśliwego Nowego Roku!

 

Warto zaopatrzyć się w torebeczkę herbaty i znaleźć chwilę na przycupnięcie z filiżanką matcha latte i oczyszczenie myśli przed nadchodzącymi 365 dniami, jakie na nas czekają 😉

A teraz – do przepisu!

 

SKŁADNIKI (1 porcja):

  • 1 czubata łyżeczka herbaty macha (bardziej znana jako matcha)
  • 50 ml gorącej wody
  • 200 ml gorącego mleka (krowiego, ryżowego, sojowego – jakiego chcecie 🙂 )
  • Miód lub cukier do smaku

Dodatkowo:

  • Małe sitko (opcjonalnie)
  • Spieniacz do mleka (ja używam najprostszego z IKEA)

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  (Macha z bliska)

 

PRZEPIS:

 

Do filiżanki wsypujemy ( a najlepiej przesiewamy przez małe sitko) herbatę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zalewamy gorącą wodą i mieszamy, aż herbata się rozpuści.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Gorące mleko spieniamy, aż powstanie pianka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wlewamy mleko do filiżanki z roztworem herbaty. Można posypać wierzch pianki szczyptą herbaty macha. Słodzimy  – jeżeli chcemy – miodem lub cukrem.

Osobiście polecam pić ten napój bez słodzenia, ewentualnie dodać łyżeczkę miodu 🙂

Smacznego!