Piątkowe bento – 11.12.2015

Jeżeli tak ja będziecie zajęci w ten weekend, z pewnością nie będziecie mieli wiele czasu, żeby w ramach relaksu coś upiec. Ale przecież niedługo Święta, trzeba zacząć pichcić, kwasić i lepić. A może w tym roku zrobicie coś innego, wyjątkowego? Na przykład położycie na świąteczny stół któreś z dolnośląskich dań proponowanych przez Magazyn Kocioł albo upieczenie piękny gwiezdny chleb? A może wykorzystacie pomysł Mandy z blogu Lady and Pups na żółtka? Tak czy siak, przed Wam, Kochani, kolejne piątkowe bento.

Processed with VSCOcam with a5 preset

JEMY:

1. Magazyn Kocioł stworzył specjalny numer świąteczny pełen dolnośląskich tradycyjnych przysmaków. Warto sobie poczytać i pooglądać, chociażby dla pięknych zdjęć!

2. Mandy z Lady and Pups jak zwykle dostarcza dawkę kulinarnych emocji, proponując żółtka marynowane przez kilkanaście godzin w sosie sojowym i mające konsystencję płynnej lawy. Mniam. A minimalistyczne zdjęcia jak zwykle zachwycają.

3. A tu taka ciekawostka – jeśli chcecie upiec coś specjalnego na święta, może spróbujecie swoich sił i przygotujecie ten kunsztowny chleb?

Processed with VSCOcam with acg preset

CZYTAMY:

1. Kompedium różnych narzędzi dla blogerów – jest ich naprawdę sporo, warto zajrzeć, jeśli jesteście lub planujecie być blogerami.

2. Ostatnio powstała aplikacja, gdzie różne kwestie życia w Japonii są tłumaczone poprzez krótkie komiksy. Aplikacja jest, oczywiście, wycelowana w obcokrajowców. Fajny pomysł, jakby ktoś był zainteresowany, tutaj znajdziecie komiks tłumaczący korzystanie z onsenu.

3. Piękne zdjęcia z Mongolii w projekcie skupiającym się na mongolskiej młodzieży.

PROŚBA:

Kochani, bardzo fajna polska blogerka, o której już wiele razy wspominałam, Karolina z W Krainie Tajfunów, startuje w konkursie, którego nagrodą jest wyjazd do Indii. Proszę Was więc o wejście TUTAJ i zagłosowanie (głosowanie jest zupełnie darmowe), a jak Karolina wygra, będziemy mogli w przyszłości umilać sobie czas, czytając jej wpisy i podziwiając zdjęcia. Taka sytuacja win-win! No to wchodzimy i głosujemy!

Processed with VSCOcam with s2 preset