Piątkowe bento – 20.11.2015

Szaro, zimo, deszczowo i wiatr hula. Jednym słowem, nieprzyjemnie. Ale nie martwcie się: mam dla Was bardzo przyjemny artykuł o Japonii, który możecie sobie poczytać przy sobotniej leniwej kawie albo zagrzebani pod kołdrą, z ciepłymi skarpetami na nogach. Jeżeli nie macie jednak planów na sobotę – chociaż leżenie w łóżku jest bardzo dobrym planem – to możecie wpaść na Restaurant Day we Wrocławiu i spróbować tam pyszności z japońską herbatą hojicha, o której możecie poczytać na JaponiaBliżej. A jeżeli po wizycie na owej imprezie złapie Was przeziębienie, zawsze możecie zobaczyć, co F5 proponuje jako remedium (coś pysznego).

IMG_1320

CZYTAMY:

Przyjemna lektura o zwykłych (niezwykłych) rzeczach w Japonii, czyli o zakka autorstwa Karoliny z W Krainie Tajfunów. Najlepiej czytać sobie w leniwy poranek z kawą.

O hojichy poczytanie na JaponiaBliżej. Dodam, że pyszności, które są opisane, będzie można spróbować w tę sobotę na Restaurant Day we Wrocławiu. Mniam mniam.

abf7-f92e-b242-3f3e

JEMY:

Przewodnik po bezglutenowej Japonii. Dla zainteresowanych albo dla ciekawskich.

F5 propouje kulinarne sposoby na przeziębienie. Zdjęcia wyglądają smakowicie. Zaproponowane potrawy mogłabym jeść bez przeziebienia, jeśli mam być szczera. Mniam.

Processed with VSCOcam with s2 preset

OGLĄDAMY:

Jeżeli jest Wam smutno lub potrzebujecie z trzy minutki odmóżdżenia, żeby odsapnąć, możecie zobaczyć ten oto filmik. Zanimowane wpadki – autentyczne i zamierzone – aktorów podkładających głos z Króla Lwa. Moim faworytem jest Mufasa.

TED pokazuje, co się dzieje z naszym ciałem (i umysłem), kiedy brakuje nam snu. Ku przestrodze.

Processed with VSCOcam with s3 preset