Piątkowe bento – 21.08.2015

Kolejny piątek i kolejna porcja linków. Najwięcej dzisiaj czytania, ale można sobie w jego trakcie posłuchać pięknej muzyki, którą Wam proponuję – polecam szczególnie The Unthanks, jestem nimi zauroczona.

JEMY:

1. Parę pomysłów na wykorzystanie herbaty (nie tylko zielonej!) w deserach.

2. Alternatywne spody do tart – bardzo przydatne, jeżeli tak jak ja musicie czasami nagle wyczarować tartę z tego, co znajdziecie w spiżarce.

 Processed with VSCOcam with s2 preset

CZYTAMY:
1. KIMONO UN-PERFECT – esej na JaponiaBliżej o zachwycającej ponoć (ja póki co nie byłam, nie chcę więc wyrażać tutaj zdania) wystawie kimon wziętych z mniej tradycyjnej perspektywy. Jeszcze nie byłam, ale wystawa wygląda rzeczywiście super. Wpadajcie do Muzeum Manggha w Krakowie do 13 września. A póki co – zapraszam do lektury.

2. Japoński Miszmasz – autorka bloga Dziękuję Za Wypowiedź używa tejże książki pt. Japoński Miszmasz jako pretekstu do napisania o stereotypowym i powierzchownym spojrzeniu na Japonię. Z autorką się zgadzam, jest z tym problem, zwłaszcza po takich programach jak “Szalone Tokio” Agnieszki Szulim, a tekst zachęcił mnie do kupienia książki.

3. Muzeum Ramenu w Yokohamie – wpis na Japonia Pełną Chochlą. Na wizytę w tym muzeum czekam już od wielu miesięcy (jest to jeden z najważniejszych punktów mojej wycieczki!), a po przeczytaniu – i oglądnięciu – tegoż artykułu to już w ogóle nie mogę się doczekać!

Processed with VSCOcam with s2 preset

SŁUCHAMY:

1. The Unthanks – ostatnio natknęłam się na nich zupełnie przypadkiem i się zakochałam. To szkocki zespół, więc nie dość, że muzyka piękna, to jeszcze mają cudowny akcent. Polecam szczególnie “Songs from the Shipyards”.

2. Zankyou no Terror vol. 2 – druga część hipnotyzującego soundtracku z animacji Zankyou no Terror.