Piątkowe bento – 6.11.2015

I znowu piątek. Czas leci strasznie szybko. Za niecałe dwa miesiące koniec roku! Ale wciąż jesteśmy jeszcze w tym przejściowym okresie jesienno-zimowym, spowicie szarym smogiem ze starych, ledwo działających pieców grzewczych. Ale wreszcie weekend, można zaszyć się w domu w ulubionych grubych skarpetach i upiec bardz0 czekoladowe ciasto, pobuszować po dwóch fantastycznych blogach o Japonii, a potem – będąc zauroczonym opisami japońskich miast, jedzenia i anegdotek – zakupić bilety lotnicze do Kraju Kwitnącej Wiśni.

LECIMY:

Od stycznia będziemy mogli polecieć do Japonii bezpośrednio z Polski! Obecnie LOT ma promocję na bilety. Ja raczej nie będę mogła z niej skorzystać, ale może Wy wykorzystacie okazję?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

CZYTAMY:

JaponiaBliżej – ten blog już kiedyś polecałam, ale polecę jeszcze raz. Zwłaszcza, że autorka niedawno wróciła z miesięcznego pobytu z Japonii i na pewno zaraz ukażą się na blogu jakieś o tym posty, które z resztą bardzo przyjemnie się czyta.

Lucky Peach jak zwykle nie zawodzi. Tym razem prezentuje nam przystępny przewodnik po wszelkich mąkach używanych do wypieku chleba.

Tego bloga jeszcze nie polecałam, a szkoda. Z uśmiechem przez Japonię to prawdziwa skarbnica informacji o Japonii. Posty o podróży do Japonii są naprawdę pomocne. Warto zaglądnąć, jeżeli planujecie podróż do Japonii lub jeżeli już w niej jesteście, ale, na przykład, nie macie pojęcia, jak wysłać paczkę do Polski.

Processed with VSCOcam with s2 preset

JEMY:

W poszukiwaniu inspiracji na tort dla mojej siostry natknęłam się na pysznie brzmiący tort z kremem tymiankowym KUKBUKa oraz na bardzo czekoladowe ciasto. Z pewnością się nimi zainspiruję, Was też zachęcam.

Makaron z warzywami i tofu na zimno